Uzaktan Eğitim Videolarını Nasıl İndirebilirim?

By admin

2019 senesinin sonlarına doğru tüm Dünya’yı büyük bir buhrana sokacak bir gelişme yaşandı, ”Korona Virüs”. Patlak veren bu pandemi yüzünden bütün dünya genelinde insanların ortak bir derdi, ortak bir problemi baş gösterdi. Bu sorun ise evlerimizde kapalı kalarak dışarıya çıkamama sorunu. Evlerinden çıkamayan insanlar uzun süreli dışarı çıkamama sorunu yüzünden günlük hayatlarından birçok sorumluluklarını yerine getirememenin verdiği aksaklıklar ile karşı karşıya kaldılar.

Genel Sorumluluklar

İnsanlar günlük yaşamlarında yaşadıkları sorunlardan önce üstlerine vazife olan yani temel sorumluluklarını yerine getirememeye başladı. Nedir bunlar? Mesai, okul, gidilmesi gereken iş seyahatleri, yapılması gereken toplantılar, bitirilmesi gereken projeler, açılması gereken işletmeler gibi gibi birçok, hayatımızı idame ettirmemiz için gerekli olan yaşantımızın ana damarını oluşturan işleri yapamaz olduk. Bunların başında en büyük darbeyi alan, tabi ki de henüz bu hayat karmaşasına hazır olmayan ve her şeyden bi haber olan çocuklar ve bunların eğitim hayatları büyük ölçüde darbe gördü.

Uzaktan Eğitim

Doğal olarak hazır olunsun veya olunmasın, altyapılar sağlam olsun ya da olmasın öğrenciler ve okullar hızlı bir ”Uzaktan Eğitim” serüvenine başladı. Bu konuda ne kadar zorlanılsa da eksikler olsa da bir şekilde bu sürece alışıldı veya alışılmak zorunda kalındı. Ama bitmiyor tabi ki. Birbirini takip eden zorluklar silsilesi devamında dersleri alışık olmadıkları bir ortamda dinleyen öğrencilerin başına bu videoları sadece bir kez mi izleyebilecekleri veya internet sıkıntısı çekenlerin bu videoları uygun ortamda indirerek tekrar veya daha rahatça nasıl izleyebilecekleri sorusunu karşımıza çıkardı.

Uzaktan Eğitim Videoları İndirilebilir mi?

Tabi ki de indirilebilir. Bunun için sadece elektronik bir cihaz ve bir adet uygulama yeterli olacaktır. Öğrenciler herhangi bir panelden yüklenen videoları ücretsiz bir uygulama sayesinde çok kolay bir biçimde eğitim videolarını indirebilir ve tekrar tekrar izleyerek notlarını alabilirler. IDM (Internet Download Manager) uygulamasını ister telefon yani mobil cihazlarına veya bilgisayarlarına indirdikten sonra diledikleri videoların linklerini bu uygulama üzerinden giriş yaparak rahatlıkla indirerek cihazlarının depolama birimlerine kayıt edebilir yani indirebilirler.

Burada tek yapılması gereken şey IDM mobil uygulamasının video indirme işlemi sırasında hata vermesi durumunda uygulamanın içerisinde bulunan kendi tarayıcından giriş yapıldıktan sonra sorunsuz bir şekilde diledikleri eğitim videolarının indirme işlemini gerçekleştirebilirler.

Yorum yapın